poniedziałek, 19 listopada 2012

Jesienno - zimowe płaszcze męskie, czyli jak modnie ustrzec się przed chłodem?

Utarło się, że mężczyznom zależy tylko i wyłącznie na funkcjonalności ubrań. Z pewnością jest jeszcze grupa panów, którzy kierują się tylko taką dewizą, ale na szczęście jest ich coraz mniej. Owszem, należy wybrać - zwłaszcza zimą - taką odzież, w której nie zmarzniemy i nie przemokniemy, ale nie można zapominać również o modzie. Dobrze ubrany mężczyzna to taki, który śledzi aktualne trendy, zna siebie i swoją sylwetkę, wie w czym jest mu do twarzy, a przy okazji zakłada ubrania, w których czuje się wygodnie i komfortowo.

W tegorocznym sezonie jesienno - zimowym producenci odzieży wierzchniej przygotowali specjalnie dla mężczyzn szereg praktycznych, a zarazem gustownych płaszczy. Każdy elegancki pan powinien posiadać w swojej szafie chociażby jeden płaszcz, który idealnie sprawdzi się nie tylko w przypadku oficjalnych uroczystych wyjść, ale także na co dzień do pracy.

Modne jesienno - zimowe płaszcze męskie to szeroka gama propozycji modelowych, kolorystycznych, jak i materiałowych. Tak więc z pewnością każdy - nawet najbardziej wybredny - mężczyzna wybierze coś dla siebie. Zimową modę w tym roku zdominują przede wszystkim eleganckie modele o długości maxi. Są to propozycje niezwykle szykowne, o nienagannym stylu, pod które z powodzeniem możemy założyć garnitur i krawat.
Są jednak panowie, którzy niezbyt dobrze czują się w takiej długości. Specjalnie więc dla nich projektanci proponują - niewychodzące z mody - trencze. Jest to dość dobrze dopasowany do męskiej sylwetki rodzaj płaszcza dwurzędowego, który z reguły posiada średnią długość.
Trencz to uniwersalne okrycie wierzchnie, które możemy założyć zarówno do pracy, na spacer, jak i na biznesowe spotkanie.
Dla panów nieco odważniejszych, lubiących wyrazić swoją nieprzeciętną osobowość, tegoroczny sezon oferuje płaszcze skórzane bądź zamszowe. Modele te mogą mieć klasyczny, prosty krój, bez zbędnych ozdób, ale są również i takie, w których z pewnością zostaniemy zauważeni.
Moda nie zapomniała również o mężczyznach aktywnych. Tej grupie panów proponuje się krótkie płaszcze w stylu retro, płaszcze ze stójką, które idealnie pasują do jeansów i polo, a także te o niebanalnych zapięciach, jak na przykład drewniane kołki czy sznurkowe pętelki.

Asymetryczne zapinania, efektowne wywijania czy futrzane kołnierze sprawią, że w jesienno - zimowej modzie męskiej z pewnością nie będzie wiało nudą. Poza tym, modne w tym roku liczne dodatki pozwolą ożywić męską garderobę i nadać jej bardziej oryginalnego wyglądu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz